Gigablue HD X3

Prijímač Gigablue HD X3 sa radí do strednej triedy linuxových satelitných prijímačov. Prostredníctvom tohto FULL HD, digitálneho, linuxového, satelitného prijímača môžete sledovať satelitné vysielanie v HD aj SD rozlíšení. Prijímač má zabudovaný jeden napevno zabudovaný satelitný tuner a má ďalší jeden voľný slot, ktorý si môžete doplniť o ďalší tuner v prevedení DVB-S2 satelitný, DVB-T/C, DVB-T2/C hybridný, a tým rozšíriť príjem vysielania o káblové/ terestriálne a rozšíriť prijímač na dvojtunerový. Je len na Vás akú kombináciu tunerov si vyberiete. 

Pre dekódovanie je v prijímači zabudovaný jeden CI slot pre vloženie CI modulu a dve UNI čítačky dekódovacích kariet.

Linuxový satelitný prijímač Gigablue HD X3, pracuje na operačnom systéme Enigma2. Prijímač Gigablue HD X3 je osadený dualtrade  mipsel procesorom MIPS BCM7362 o frekvencii jadra 750Mhz, doplnený o operačnú pamäť 512 MB DDR3 RAM a 256 MB Flash. Procesor BCM7362 ma dostatočný výkon aj na prehrávanie FULL HD videí a iných aplikácii vyžadujúcich vyšší výkon procesora.  Do prijímača Gigablue HD X3 nie je možné zabudovať interný  HDD. O chod prijímača sa stará overený linuxový operačný systém Enigma2, ktorá má veľa vymožeností ako:

  • stream TV vysielania cez internetovú sieť do PC, smartfónu, alebo tabletu.
  • inštalácia pluginov – tým si rozšírite multimediálnosť prijímača o rôzne programy IPTV a pod.
  • Inštalácia skinov – tým si môžete meniť rôzne vzhľady zobrazenia menu prijímača.
  • HbbTV, webbrowser
  • nahrávanie a prehrávanie so sieťového disku cez internetovú sieť cez protokoly SAMBA / DLNA …
  • je toho ešte oveľa viac…

Prijímačom Gigablue HD Ultra X3 môžete nahrávať viac programov naraz a to na e-SATA HDD, USB kľúč, USB HDD alebo sieťový HDD. Taktiež môžete využiť funkciu Thimeshift (nahrávanie s časovým posunom) – pozastaviť práve vysielaný program a znovu spustiť od miesta pozastavenia a pod. Prijímačom môžete prehrávať multimediálne súbory hudbu, video, obrázky z USB kľúča, e-SATA HDD, USB HDD alebo sieťového HDD. Prijímač nepodporuje funkciu obrazu v obraze PIP.

RECENZIA Gigablue HD X3

Kúpiť prijímač Vstup do e-shopu