GigaBlue UHD Trio 4K PRO – Combo Tuner, W-LAN 1200Mbps

Najnovší prírastok do sveta satelitných prijímačov ponúka nemecký výrobca Gigablue – Gigablue UHD Trio 4K PRO. Tento očakávaný model nahrádza populárny model TRIO 4K a je vybavený najnovším hardvérom a softvérom, ktorý ponúka výborné zážitky zo sledovania televízie a multimédií.

Gigablue UHD Trio 4K PRO je skutočný univerzál medzi combo prijímačmi. Integráciou dvoch DVB-S2X a DVB-C/T2 tunerov prináša neobmedzené možnosti kombinovaného využitia. Môžete prijímať satelitné vysielanie DVB-S/S2/S2X alebo Multistream vysielanie, ale aj terestriálne vysielanie DVB-T/T2, alebo káblové vysielanie DVB-C.

Rýchly štvorjadrový procesor ARM Cortex A53 s taktom 4×1,6Ghz na overenom chipsete HiSilicon Hi3798MV200 zabezpečuje hladký chod a kvalitný pôžitok zo sledovania televízie v 4K UHD rozlíšení. Pamäť RAM je o veľkosti 1GB a úložisko Flash 8GB poskytuje množstvo miesta nielen pre pluginy, ale aj pre Multiboot (4 images súbežne nainštalované v prijímači).

Nový model nie je len o jeho sile a rýchlosti, je tiež o jeho elegantnom dizajne, ktorý je takmer identický s populárnym modelom Gigablue UHD IP 4K.  S 4-číslicovým, 7-segmentovým displejom sa vám bude hodiť do akéhokoľvek prostredia. S Gigablue UHD Trio 4K PRO môžete zažiť bezkonkurenčnú ostrosť a čistotu obrazu aj vo vysokom kontraste HDR, kde každý detail je viac než realistický. 

Vybavený je kódekom H.265 HEVC, ktorý zaručuje efektívne a kvalitné dekódovanie videa pomocou oboch tunerov, ale aj pri prehrávaní multimédií. Má 2 x USB porty (1 x USB 3.0 a 1 x USB 2.0), čo umožňuje ľahký prenos dát. S jeho ethernet portom LAN (10/100 MBit/s) a integrovaným WiFi 2,4 a 5 Ghz (s podporou až do 1200 Mbps), môžete byť online kedykoľvek a kdekoľvek.

Prispôsobenie systému je kľúčové, môžete si prispôsobiť vzhľad používateľského rozhrania podľa vašich preferencií. Gigablue UHD Trio 4K PRO podporuje mnoho zobrazení multiEPG (Electronic Program Guide), umožňuje časový posun Timeshift (po pripojení USB HDD, alebo microSD), funkciu permanentného časovača a ponúka bezplatnú aplikáciu Gigablue Player pre iOS a Android.

Disponuje intergovaným Bluetooth modulom, ktorý je však momentálne nefunkčný, ale je v procese aktualizácie u výrobcu. Na bočnej strane ponúka programovateľnú, univerzálnu čítačku kariet.

Vďaka pribalenému externému IR čidlu ho môžete schovať za TV, alebo do TV skrinky a naďalej ho tak ovládať pomocou diaľkového ovládača.

 

Tento satelitný prijímač vyniká nielen skvelými funkciami, ale aj vysokou flexibilitou. S Gigablue UHD Trio 4K PRO môžete súčasne nahrávať z oboch tunerov A+B, využiť Timeshift funkciu alebo si vychutnať Picture-in-Picture (PIP) režim pre dve 4K stanice. A to nie je všetko, prijímač má multiboot pre 4 obrazy a podporuje transcoding v h264/h265.

Jeho príjem Multistream MIS z 5W je bezchybný a podpora HbbTV je zabezpečená. Gigablue UHD Trio 4K Pro ponúka plugin Chromium2 a KODI 20, ktoré rozširujú možnosti multimediálnej zábavy.

Podporuje prehrávanie rôznych formátov video a audio súborov. Prijímač prehrá bez problémov formáty ako 3GP, 4K Jelly fish 140Mbps, HLG, HDR, avi, divx, h264, h265, mkv, MP4, VOB, xvid, mov, ts. Z audio formátov prehrá AAC, AC3, DTS, mp3, wav, flac.

Na zadnej strane prístroja nájdete okrem iného aj optický zvukový audio výstup SPDIF pre pripojenie domáceho kina, HDMI výstup vo verzii 2.1, a aj čítačku microSD kariet, pomocou ktorej môžete nahrávať vysielanie, alebo prehrávať svoj obľúbený obsah.

Kúpiť Gigablue UHD TRIO 4K PRO Vstup do e-shopu

 

Technické špecifikácie

ARM Cortex A53, štvorjadrový 64-bitový, 15 000 Dmips
8 GB eMMC Flash / 1 GB RAM DDR3 SD RAM
4 číslice / 7 segmentov
S/PDIF audio výstup optický (digitálny)
H.265 HEVC
2 x USB (1 x USB 3.0 a 1 x USB 2.0)
1 x HDMI 2.1
Ethernet LAN (10/100 MBit/s)
Integrovaná WiFi až do 1200 Mbps
Bluetooth RCU
Prehliadač WebKit
ChromeOS

1 x čítačka SD kariet
1 x slot na čítačku S/C kariet
1 x DVB-S2X tuner, MIS (multistream)
1 x DVB-C/T2 tuner H.265 HEVC
1 x servisné rozhranie RS232

Skenovanie naslepo, aktualizácia SW cez internet, OTA aktualizácia
SAT>IP klient, Multiroom, Multiboot
Časový posun, funkcia permanentného časovača
Podpora EPG (Electronic Program Guide).
Vzhľad používateľského rozhrania je možné prispôsobiť mnohými spôsobmi (podpora vzhľadu)
Rozšíriteľné pomocou mnohých bezplatných doplnkov (aplikácií)
neobmedzený zoznam kanálov pre TV a rádio
Podpora zoznamov kytíc (zoznamy obľúbených)
OSD v mnohých jazykoch
Bezplatné aplikácie dostupné pre iOS a Android
Veľmi rýchle spínacie časy

Dekódovanie videa:

Kompresia videa kompatibilná s HVEC / H.265, MPEG-2 / H.264 a MPEG-1
Video štandard PAL G/ 25 Hz, NTSC
Pomer strán 4:3 / 16:9
Letterbox pre TV prijímače s pomerom strán 4:3
Digitálny výstup:

Vzorkovacie frekvencie 32 kHz, 44,1 kHz, 48 kHz
Optický výstup S/PDIF (AC3)
Kompresia zvuku MPEG-1 & MPEG-2 Layer I a II, MP3
Zvukový režim duálny (hlavný/vedľajší), stereo
Vzorkovacie frekvencie 32 kHz, 44,1 kHz, 48 kHz, 16 kHz, 22,05 kHz, 24 kHz

 

Diaľkový ovládač

 

Diaľkový ovládač Gigablue UHD Trio 4K PRO je hlavný ťahák tohto modelu, kedže Enigma 2 prijímače s Bluetooth diaľkovým ovládačom sú na trhu zastúpené v minimálnej miere.

Možnosť voľnosti pri ovládaní prístroja sa tu posúva na ďalší level komfortu a tlačidlá pre rýchle spustenie YouTube alebo Picture-in-Picture (PIP) funkcie poskytujú pohodlný prístup k týmto obľúbeným službám.

 

 

Obsah balenia

 

– Gigablue UHD Trio 4K PRO

– diaľkový ovládač

– externé IR čidlo

– HDMI kábel

– batérie

– napájací zdroj