Tento nový produkt od nemeckej firmy Gigablue umožňuje príjem satelitného vysielania v UltraHD kvalite, až do rozlíšenia 4K, prehrávať video súbory uložené na externom USB HDD, či sieťové súbory z Vášho NAS, alebo streamy IPTV. 

 

GigaBlue X3 4K stanovuje nové štandardy vo svojej cenovej kategórii! 

 

GigaBlue HD X3 4K je najnovším modelom veľmi populárnej série prijímačov X3. Bol vyvinutý pre ešte kratšie prepínacie časy medzi stanicami a pre snímky ostré ako britva. Na toto bol vybraný super rýchly dvojjadrový procesor na chipsete ARM, o takte 1,5 Ghz, 4 GB eMMC Flash a 1 GB DDR4 RAM.

GigaBlue HD X3 ponúka 4K dvojité funkcie pre príjem vašich programov. Tuner DVB-S2X FBC Twin je nainštalovaný natrvalo. Spĺňa súčasné štandardy pre príjem vysielania v špičkovej kvalite. Má pripojenie HDMI 2.0, univerzálnu čítačku kariet a aj CI slot pre dekodovacie moduly. Dva porty USB na prehrávanie a nahrávanie obsahu a okrem toho je zvukový zážitok pripojenie S / PDIF a sieťové rozhranie 10/100 Mbit Ethernet, ktoré sa dá nahradiť USB Wifi dongle pre bezdrôtové pripojenie na sieť.

Výkonný HW

 

Silný procesor ponúka divákovi obraz vo vysokom rozlíšení a s rýchlymi prechodmi medzi stanicami. Procesor Broadcom BCM72604Z  s podporou 4K rozlíšenia pri 60Hz disponuje aj podporou nového kompresného kódeku HEVC, ale poradí si aj s kompresným kódekom  VP9.  Procesoru sekunduje rýchla 1 GB DDR4 RAM. Má zabudovaný systém OpenGL 3.1 ako rozhranie na vykresľovanie rafiky OpenGL (API), na vykresľovanie 2D a 3D grafiky, aj v rozlíšení 2160p, pre ten najlepší zážitok z kvalitného obrazu. 

 

Všestranné funkcie 


GigaBlue HD X3 4K sa dá pripojiť k internetu rýchlosťou blesku prostredníctvom integrovaného rozhrania LAN, alebo voliteľne prostredníctvom WiFi kľúča, a tak ľahko rozšíriť ponuku zábavy. Pre tento účel sú k dispozícii www prehliadač Chromium, HbbTV, webové rozhranie, aplikácie ako Youtube TV, KODI, či Archívy CZ/SK a mnohé dalšie.

GigaBlue HD X3 4K podporuje súčasné štandardy DISEqC 1.0, 1.1, 1.2, 1.3, Unicable, či USALS. PVR funkcie pre okamžité, či načasované nahrávanie sú Vám plne k dispozícii po pripojení USB HDD, využívať zároven môžete aj funkciu pozastavenie obrazu – Timeshift. 

Pokiaľ využívate Multiboot, tak ho môžete využívať aj u tohto prijímača, Gigablue X3 4K umožňuje inštaláciu troch rôznych images súčasne.

 

Má neobmedzenú programovú pamäť pre stanice, EPG (elektronický programový sprievodca) a teletext. S početnými vzhľadmi (skinmi) a doplnkovou službou môžete tiež zmeniť menu a ponuky funkcií GigaBlue HD X3 4K podľa vašich predstáv a prispôsobiť ich vašim preferenciám. 

 

Displej síce nemá, ale svoj stav Vám indikuje LED pásikom, ktorý vie blikať, znižovať jas, alebo aj meniť farby, takže vždy viete čo sa práve vykonáva.

Rýchly procesor s 1 GB DDR4 RAM
4 GB eMMC Flash
2x USB 2.0 
1x CI slot
1x UNI čítačka kariet
1x HDMI 2.0
1x FBC (DVB-S2X) Twin (8 demodulátorov)
1x optický zvuk
1x RS-232
1x Gigabit LAN (RJ-45 / 100Mbps)


Sat> IP, server pre viac miestností, funguje až pre 16 klientov

Obzvlášť užívateľsky prívetivý sa GigaBlue ukazuje v jeho prevádzkových možnostiach. Prijímač tak môžete napríklad prostredníctvom aplikácie GigaBlue Player úplne pohodlne ovládať so smartfónom, alebo tabletom na diaľku bez toho, aby ste mali pri sebe diaľkové ovládanie zariadenia.

Nehovoriac o Ultra HD (nazývané UHD alebo 4K), za ním je štvornásobne vyššie rozlíšenie obrazu (4×1080) ako pri Full HD. Vychutnajte si televízny obraz v bezkonkurenčnej ostrosti a jasnosti a zažite každý detail viac ako život. 

Twin Tuner prijímač

 

Vaša radosť sa zdvojnásobí. Môžete sa rozhodnúť, kedy a koľko programov chcete nahrať. Sledujte program a paralelne zaznamenajte až 16 ďalších programov. Pokiaľ k prijímaču pripojíte dva káble od LNB, nie ste limitovaný polarizáciou, ani transpondérom. Tunery podporujú príjem v normách DVB-S, DVB-S2, DVB-S2X, príjem Multistream nie je možný.

 

Slot modulu Ci pre šifrované ponuky


Prijímač môžete flexibilne a ľahko dodatočne vybaviť prostredníctvom pozície pre moduly dalším dekódovacím modulom, aby ste mohli sledovať prémiové ponuky. Jednoducho zapojte smart kartu s modulom do Ci slotu a spustite program. V prijímači je možné použiť aj dve karty, jednu v internej čítačke, druhú v CI slote.

Zážitok z Ultra HD rozlíšenia


Máte Full HD a myslíte, že ste nikdy nevideli televíziu v takej dobrej kvalite? Je tu niečo ešte lepšie! Ultra HD (tzv. UHD, alebo 4K),  ponúka štyrikrát vyššie rozlíšenie obrazu (4×1080) ako Full HD. S GigaBlue UHD Trio 4K GigaBlue prináša na trh nový satelitný prijímač s podporou UHD. Vychutnajte si televízne snímky v bezprecedentnej ostrosti a čistote a vychutnajte si každý detail ako naživo.

 

Ste pánom svojho času


Spustí sa obľúbená séria alebo futbal a telefón zvoní? Stačí stlačiť tlačidlo pauzy a rozhodnúť sa sami, keď chcete pokračovať v hľadaní. Skočte späť až na 2 hodiny, vychutnajte si scény tak často, ako chcete, alebo preskočte menej zaujímavé pasáže. Staňte sa majstrom svojho programu, stačí mať pripojený externý USB HDD a stlačiť jedno tlačidlo!


SAT> IP streaming, alebo multiroom


Vychutnajte si satelitnú TV všade. Cez sieť, aj bez dodatočných káblov sa teraz satelitná televízia môže tešiť aj na koncových zariadeniach, ktoré nemajú vlastné satelitné pripojenie. Technológia Sat> IP prijímača prináša domácu satelitnú televíziu do každej miestnosti v domácnosti. 

Živé vysielanie s prehrávačom GigaBlue Player


Rozdeľte živý obsah po celom dome. Slnko svieti, leňošte a len si vychutnávajte televízne seriály, alebo prenos z futbalového zápasu v záhrade? Žiadny problém! S GigaBlue môžete distribuovať niekoľko živých vysielaní paralelne v domácej sieti a prenášať ich do mobilných zariadení.


Využite svoju domácu sieť naplno


Integráciou do vašej siete prostredníctvom sieťového kábla, alebo siete WLAN, získate prístup ku všetkým dátam médií – vo všetkých priestoroch a nezávisle od času – s akýmkoľvek kompatibilným zariadením. Zažite vaše osobné audio a video potešenie, samozrejme aj bezdrôtovo. Zabudovaný mediaplayer nemá problém s prehrávaním videí v 4K HDR, HLG , sample video súbor Jelly fish 80mbps v HDR ide plynulo.


Surround Sound


Vo vašej domácnosti zažijete atmosféru kina. Živá televízia, športové podujatia, filmy aj samozrejme hudobná televízia. Pripojte prijímač cez optický výstup (S / PDIF) k systému domáceho kina a vychutnajte si bohatý zvuk.

 

Diaľkové programovanie cez aplikáciu alebo webif


Programujte svoje nahrávky ľahko z práce, z dovolenky, kdekolvek ste na cestách. Vaša práca trvala trochu dlhšie, alebo ste v dopravnej zápche a Váš obľúbený prenos začne o pár minút. Nemusíte sa obávať! Naprogramujte záznam požadovaného prenosu jednoducho pomocou mobilnej aplikácie, alebo počítača na pracovisku.

 

EPG (elektronický programový sprievodca)


Dozviete sa viac a vopred. Stačí jedno stlačenie tlačidla a poznáte to – celý televízny program je na obrazovke s dokonalým prehľadom. Okrem toho dostanete krátke popisy, alebo zaujímavé informácie o programe (obsah závisí od stanice) a môžete naplánovať pre televízne relácie nahrávky až na 7-14 dní vopred – jediným stlačením tlačidla.

 

Mediaplayer (prehrávanie obrázkov, hudby a videa)


Vaša neobmedzená zábava. Prostredníctvom portov USB, alebo siete môžete zažiť opäť svoje dovolenkové fotografie, obľúbenú hudbu, alebo videá na pripojenej veľkej obrazovke HD, alebo UHD. Sadnite si a relaxujte.

 

Kúpiť Gigablue X3 4K Vstup do e-shopu

 

Zvládne prehrávanie súborov ts, mov, mkv, m2ts, mp4, wav, mp3, zvukové formáty AC3, Flac, AAC, WAW, DTS, Doby Digital. Nemá problém ani s prehrávaním VOB,h264,h265,MP4,MOV,3GP. Staršie typy video súborov v AVI (s kódekmi DivX a XviD) neprehráva z dôvodu obmedzenia HW.

Obsah balenia