GigaBlue UHD Quad 4K
Omlouvám se, ale jsem obyčejný laik který je fanda do GigaBlue UHD Quad 4K, takže jak polopatisticky prefleshovať enigmu nanovo čistou enigmou, alebo funkčnou zálohou enigmy.
Mám vůbec šanci, vaši radu realizovat?
Všechno dobré

Dobrý deň.

Keďže ste laik,takbudete potrebovať nakonfigurovanú zálohu enigmy.

Niekto Vám nakonfiguroval tú enigmu čo máte v prijímači zrejme to bol predajca Vášho prijímača.

Treba kontaktovať predajcu a vyžiadať si na Váš prijímač zálohu enigmy2.Pokiaľ ste kúpili Váš prijímač v našom e-shope ELLANO.SK, tak si môžete bezplatne zálohu vyžiadať na emaily: info@ellano.sk , kde v žiadosti uvediete model prijímača a číslo faktúry , alebo objednávky Vášho prijímača.

Enigmu potom nafleshujete týmto spôsobom:

Inštalácia enigmy cez USB (odporúčaná inštalácia)

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte zložku gigablue v ktorej sa nachádza priečinok quad4k a v ňom inštalačné súbory enigmy.

2.Vypnite prijímač Gigablue zadným vypínačom.

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Zapnite prijímač Zadným vypínačom.

5.Po spustení prijímač prehľadá USB porty prijímača a detekuje USB kľúč s enigmou zobrazí sa na displeji hláška “ IMAGE FOUND CONFIRM WITH OK ON FRONTPANEL TO FLASH!“ Táto hláška trvá krátko iba cca2-3 sekundy v tomto okamihu musíte pre spustenie fleshovania enigmy stlačiť tlačidlo OK pod odklopnou časťou predného panela prijímača . Počas fleshovania svieti LED na fialovo.

Inštalácia trvá cca 3 minúty. Inštaláciu neprerušujte!

Po nainštalovaní sa prijímač automaticky reštartuje a nabootuje s novou enigmou.

Inštalácia enigmy cez internetovú sieť

Prijímač má možnosť inštalácie enigmy cez internet cez webové rozhranie, tak ako to majú prijímače Dreambox. Pre inštaláciu cez internet sa musí uviesť prijímač do recovery módu a fleshovaný image enigmy musí byť v skomprimovanej podobe .zip . Prijímač sa prepne do recovery módu tak, že po zapnutí prijímača zadným vypínačom musíte držať šipku nahor, umiestnenú pod odklopnou časťou predného panela. Po uvedení prijímača do recovery módu sa zobrazí na prednom displeji prijímača IP adresa, ktorú zadáte do webbrovsera v PC a následne sa Vám zobrazí webrozhranie pre inštaláciu enigmy. Tento spôsob inštalácie ešte nie je celkom funkčný, preto odporúčame inštaláciu enigmy zatiaľ klasickým spôsobom cez USB.

IMG 2101 IMG 2102 f1