Gigablue UHD Quad 4k prichádza do predaja!

Už v priebehu tohto týždňa sa očakáva naskladnenie dlho očakávaného ultra HD linuxového prijímača Gigable UHD Quad 4k ku distribútorovi prijímačov Gigablue. Následne budú prijímače naskladnené  ku predajcom a bude zahájený predaj týchto prijímačov aj v našom eshope ELLANO.SK ,kde Vám ho pripravíme ako je našim dobrým zvykom v plne nakonfigurovanom stave snaladenými SK/CZ stanicami, doinštalovanými najpoužívanejšími pluginmi a nastavenými čítačkami kariet  pre čítanie starších kariet Skylink Irdeto a Skylink ICE, FlixTV, Antiksat, Freesat a RTVS/Plustelka/Voľná telka.

Čo Vám nový model GIGABLUE UHD Quad 4k prinesie?

Gigablue UHD Quad 4k podporuje okrem príjmu HD a SD vysielania aj príjem v ultra HD 4k rozlíšení (2160p)
kompresii H.265/HEVC
. Doplnením PNP tuneru v prevedení satelitný, alebo káblový/terestriálny je možné prijímač rozšíriť na 3 až 4 tunerový.

Dizajn prijímača ostáva verný dizajnu prijímačov značky Gigablue a výrazne nesie črty predchádzajúcej HD verzie prijímača ktorý nesie označenie Gigablue HD Quad Plus.

Hardvér prijímača Gigablue UHD Quad 4K ma výrazne výkonnejšie komponenty ako jeho predchodca Gigablue HD Quad Plus.

Srdcom prijímača je výkonný ARM procesor BCM7252S doplnený o rýchlu DDR4 operačnú pamäť o veľkosti 2GB a eMMC Flash o veľkosti 4GB.

Predný panel má zabudovaný pre zobrazovanie informácii farebný 3″ TFT LCD displej. Stav prijímača signalizuje na prednom paneli dvojfarebná modro / červená led dióda.

Pod odklopným krytom predného panela nájdete 2x UNI čítačku dekódovacích kariet, 2x CI slot pre vloženie CI/CI+ dekódovacích modulov a jeden USB port 2.0 pre pripojenie USB komponentov(USB HDD/USB flash a pod.)

Pre príjem satelitného vysielania sú v novom modeli pevne zabudované dva FBC DVB-S2 tunery ktoré slúžia pre príjem satelitného vysielania DVB-S2 v UHD/HD a SD rozlíšení v komprimácii Mpeg4/H.264/Mpeg2 a H.265 HEVC. FBC (full band capture) tunery dokážu demodulovať až 8 programov súčastne.

Prijímač má 2 fyzické tunery a 6 virtuálnych tunerov. Tým je možný súbežný príjem viacerých programov ktoré je možné použiť na  PIP, streamovanie, alebo nahrávanie.

Okrem dvoch pevne zabudovaných FBC tunerov má prijímač k dispozícii aj jeden slot na vloženie ďalšieho tuneru v prevedení :

Single tuner: DVB-C/T, DVB-C/T2 alebo DVB-S2

Dual tuner: DVB-C/T, DVB-C/T2

Po doplnení ďalšieho tuneru tak získate 3 až štvotunerový satelitný/combo prijímač.

Prijímač je možné pripojiť ku internetu rýchlym Gigabitovým ethernetom a LAN káblom, alebo kompatibilným wifi USB adaptérom. Okrem USB portov má prijímač aj jednu čítačku pamäťových kariet formátu SD. Do prijímača je možné zabudovať interný SATA HDD o veľkosti 2,5″. Ku prijímaču je možné pripojiť aj eSATA HDD. 

 

Prijímač disponuje HDMI OUT výstupom v prevedení 2.0  a aj HDMI IN vstupom pre pripojenie externého zariadenie s HDMI výstupom. Toto pripojené zariadenie môžete zobraziť o PIP zobrazení , alebo v plnom zobrazení a taktiež je možné signál z tohto zariadenia aj nahrávať.

Pre kvalitný priestorový prenos zvuku nechýba ani digitálny optický výstup S/PDIF prostredníctvom ktorého môžete prijímač prepojiť optickým káblom s domácim kinom, alebo AV receiverom.

GigaBlue UHD Quad 4K Vám poskytne všetky multimediálne vymoženosti high-end linuxového prijímača ako:

  • Príjem satelitného/terestriálneho a káblového vysielania až do rozlíšenia 2160p.
  • Náhrávanie, thimeshift a prehrávanie multimédíí z USB, eSATA, SD karty, interného HDD, alebo sieťového disku NAS.
  • Podpora prehrávania a nahrávania po sieti SAMBA/DLNA.
  • PIP HD programov
  • EPG/TXT
  • Streamovanie vysielania a nahrávok cez internetovú sieť do iného linuxového prijímača, PC, smartfónu, alebo tabletu.
  • Možnosť inštalácie rôznych pluginov (doplnkov) a skinov (vzhľadov).
  • IPTV, Youtube, CSFD, HbbTV, webbrovser a  iné

 

Gigablue UHD Quad 4k nájdete už čoskoro v našom eshope ELLANO.SK.