Novinka: GigaBlue UHD Quad 4K

Dovoľte aby som Vám predstavil novinku od firmy Gigablue, jedná sa o jej prvý ultra HD satelitný linuxový prijímač ktorý príde do predaja v priebehu mesiaca máj 2017. Novinka bude niesť názov  GigaBlue UHD Quad 4K a bude veľkým konkurentom ostatným linuxovým satelitným prijímačom ktoré sú už na trhu.

GigaBlue UHD Quad 4K je určený na príjem satelitnej , terestriálnej, alebo káblovej televízie (záleží na osadení tunerov) v UHD/4k, HD a SD rozlíšení v kompresii H.265/HEVC, Mpeg4/H.264 a Mpeg2. Srdcom prijímača je dvojjadrový ARM procesor BCM7252S 12000 DMIPS ktorý dopĺňa 2GB DDR4 operačnej pamäte a 4GB eMM Flash pamäte čo zaručuje vysoký výkon a veľké množstvo pre inštaláciu rôzných pluginov. O chod prijémača sa stará linuxový operačný systém enigma2.

 

 

 Prijímač má napevno zabudované dva FBC(full band capture) satelitné tunery a má jeden voľný slot do ktorého si môžete osadiť PNP vymeniteľný tuner v prevedení DVB-S2 (satelitný) DVB-T / T2 (terestriálna) , alebo DVB-C2 (káblový). FBC satelitné tunery Vám poskytnú oveľa väčšie možnosti pri náhrávaní a streamovaní prijímača pretože každý fyzický FBC tuner má ešte tri virtuálne tunery takže máte v podstate v prijímači osem tunerov. 

Pre zobrazenie informácii má prijímač zabudovaný farebný  3″ TFT displej (240 x 400).

Pre dekódovanie má prijímač k dispozícii 2x UNI čítačku dekódovacích kariet a 2x CI slot pre vloženie dekódovacích CI modulov. Pre pripojenie USB komponentov má GigaBlue UHD Quad 4K až päť USB portov z toho 3x v prevedení 2.0 a dva vysokorýchlostné USB porty 3.0.

Prijímač je možné pripojiť ku internetu rýchlym Gigabitovým ethernetom a LAN káblom, alebo kompatibilným wifi USB adaptérom. Okrem USB portov má prijímač aj jednu čítačku pamäťových kariet formátu SD. Do prijímača je možné zabudovať interný SATA HDD o veľkosti 2,5″. Ku prijímaču je možné pripojiť aj eSATA HDD.

 

 

Prijímač disponuje HDMI OUT výstupom v prevedení 2.0  a aj HDMI IN vstupom pre pripojenie externého zariadenie s HDMI výstupom. Toto pripojené zariadenie môžete zobraziť o PIP zobrazení , alebo v plnom zobrazení a taktiež je možné signál z tohto zariadenia aj nahrávať.

Pre kvalitný priestorový prenos zvuku nechýba ani digitálny optický výstup S/PDIF prostredníctvom ktorého môžete prijímač prepojiť optickým káblom s domácim kinom, alebo AV receiverom.

GigaBlue UHD Quad 4K Vám poskytne všetky multimediálne vymoženosti high-end linuxového prijímača ako:

  • Príjem satelitného/terestriálneho a káblového vysielania až do rozlíšenia 2160p.
  • Náhrávanie, thimeshift a prehrávanie multimédíí z USB, eSATA, SD karty, interného HDD, alebo sieťového disku NAS.
  • Podpora prehrávania a nahrávania po sieti SAMBA/DLNA.
  • PIP HD programov
  • EPG/TXT
  • Streamovanie vysielania a nahrávok cez internetovú sieť do iného linuxového prijímača, PC, smartfónu, alebo tabletu.
  • Možnosť inštalácie rôznych pluginov (doplnkov) a skinov (vzhľadov).
  • IPTV, Youtube,ArchívyCZ/SK, Youtube, CSFD, HbbTV, webbrovser a iné..

Veríme že nová vlajková loď firmy Gigablue nesklame- v predaji od mája 2017!