Produkty Gigablue pre rok 2016

V dnešnom článku Vám predstavíme produkty firmy Gigablue pre rok 2016. Mimo už predávaných prijímačov a príslušenstva nás čakajú na prelome augusta a septembra 2016 aj dva nové linuxové satelitné prijímače a to ultra HD prijímač Gigablue UHD Quad 4k a Gigablue HD X2.

p1

História firmy a predaj linuxových prijímačov Gigablue siaha až do roku 2011 kedy sa začal predaj prijímačov Gigablue SOLO. O rok neskôr sa začal predaj ďalších dvoch modelov Gigablue SE a Gigablue UE. V roku 2013 sa začali predávať vyplešené modely Gigablue  UE a SE s názvom Gigablue UE Plus a GigablueSE Plus ktoré doplnil aj štvortunerový prijímač Gigablue HD Quad. V roku 2014 sa rozšírilo portfólio o Gigablue IPBOX určený pre streamovanie satelitného vysielania z iného linuxového prijímača a taktiež prišla na trh aj vylepšená verzia Gigablue HD Quad s príponou plus – Gigablue HD Quad Plus ktorý je aktuálne v predaji a je dostupný v bielej aj čiernej farbe. V minulom roku 2015 prišli na trh 3 modely prijímačov a to Gigablue HD X1, Gigablue HD X3 a Gigablue HD Ultra UE. No a v tomto roku prídu spomínané novinky v podobe ultra HD prijímača Gigablue UHD Quad 4k a HD prijímača Gigablue HD X2.

p2

Gigablue UHD Quad 4K

Gigablue UHD Quad 4K je prvý ultra HD linuxový prijímač od firmy Gigablue ktorý poskytuje 4x väčšie rozlíšenie obrazu ako má HD rozlíšenie. Prijímač bude doplnený o výkonný hardware  podporujúci nový formát UHD vysielania HEVC.

p3

Okrem štandardných pripojení má Gigablue UHD Quad 4k novú verziu HDMI2.0, rýchlejšie USB porty 3.0 a čítačku pamäťových SD kariet. Okrem toho má dva tunery FBC podporujúce príjem pomocou tzv virtuálnych tunerov ktoré poskytujú už pri pripojení jedným káblom z LNB príjem na oboch polarizáciach(V/H) súčastne ( je možné nahrávanie dvoch programov na tej istej frekvencii ale môžu mať rozdielnu polarizáciu). Okrem dvoch FBC satelitných tunerov budete môcť doplniľ a tretí tuner v prevedení DVB-S2, DVB-T/T2 alebo DVB-C. Cez HDMI IN konektor bude možné pripojiť iné zariadenie z HDMI výstupom a použiť ho pre Obraz v obraze PIP alebo pre nahrávanie.

Viac informácii o tomto produkte Vám prinesieme v ďalšom článku.

p4

Gigablue HD Quad Plus

Gigablue HD Quad Plus je veľmi populárny linuxový 2-4tunerový FULL HD prijímač s možnosťou rozšírenia príjmu o terestriálne, alebo káblové vysielanie prostredníctvom vymeniteľných tunerov.

Viac informácii o tomto produkte sa dozviete v našej recenzii prijímača Gigablue HD QuadPlus

p5

p6

Gigablue HD Ultra UE

Gigablue HD Ultra UE je 1-2 tunerový FULL HD prijímač s možnosťou rozšírenia príjmu o terestriálne, alebo káblové vysielanie prostredníctvom vymeniteľných tunerov.

Viac informácii o tomto produkte sa dozviete v našej recenzii prijímača Gigablue HD Ultra UE

p7

p8

Gigablue HD X3

Gigablue HD X3  je 1-2 tunerový FULL HD prijímač s možnosťou rozšírenia príjmu o terestriálne, alebo káblové vysielanie prostredníctvom vymeniteľných tunerov. Narozdiel od modelu Gigablue HD Ultra UE nemá žiadny displej, má iba signalizačnú LED diódu a nieje možné do neho zabudovať interný HDD. Taktiež nemá X3 ka možnosť pripojenia prostredníctvom cinchov alebo scart má pre pripojenie ku TV iba HDMI výstup.

p9

p10

Gigablue HD X2

Novinka ktorá príde na trh tento rok je takmer totožná s modelom Gigablue HD X1.

Nový model Gigablue HD X2 bude mať podporu nového formátu HEVC 265 ale pravdepodobne oba pre prehrávanie médií.

Viac informácii o tomto produkte Vám prinesieme v ďalšom článku.

p11

p12

Gigablue HD X1

Gigablue HD X1 je jednotunerový FULL HD linuxový satelitný prijímač. Tento konkurent prijímača VU+zero má zabudovaný aj e-SATA pripojenie a S/PDIF (digitálny optický audio výstup).

Viac informácii o tomto produkte sa dozviete v našej recenzii Gigablue HD X1.

p13

p14

 

Parametre prijímačov GIGABLUE

Na nasledujúcich obrázkoch sú vyobrazené parametre a zaujímavé údaje ku jednotlivým modelom Gigablue.

p17

p16

p15

Príslušenstvo ku prijímačom Gigablue

V príslušenstve Gigablue nájdete vymeniteľné PNP tunery v prevedení hybridný DVB-T/C, satelitný DVB-S2 , alebo hybridný DVB-T2/C2 podporujúci novšie formáty vysielania. Taktiež si môžete dokúpiť ku prijímaču Gigablue HD X1 externé IR čidlo . Pre lepšie prehliadanie internetových stránok si môžete dokúpiť aj luxusné diaľkové ovládanie s touch padom a klávesnicou.

p18 p19

Všetky tieto prijímače a príslušenstvo si môžete zakúpiť v našom ESHOPE.

Ako bonus získate od nás zdarma nakonfigurovanie prijímača, softvérovú podporu a poradenstvo.