Nastavenie doscamu a diseqc

Dobry den.Mal by som na Vas dve otazky.
1.Mam dve paraboly,jedna na motore a druha pevna na 36E.Su spojene do disecq prepinaca 2/1.Potreboval by som nastavit tuner akosi sa mi to nedari.
2.Este by som potreboval dopisat v doscame 025 noveho readera,ale nechcem si ho rozhadzat,nemam s tym vela skusenosti.Dakujem.
1. Takýmto štýlom Vám to nebude fungovať z toho dôvodu že cez DiseqC prepínač sa neprepusí dostatočné napätie pre otáčanie motora! Takéto zapojenie nie je odporúčané ani výrobcom prepínačov EMP.
Jediná možnosť ako využívať obe paraboly je dokúpiť a vložiť do GigablueX3 druhý satelitný tune. Jeden tuner nastaviť na motor a pripojiť kábel od motora  a druhý tuner nastaviť pre jednu družicu 36E a pripojiť k nemu kábel od druhej paraboly.
2.Reader pridáte tak že do webového prehliadača zadáte IP prijímača:port napr: 192.168.1.102:83 a potvrdíte túto adresu. Webbrovser Vám zobrazí webové rozhranie Doscamu.
dos1
Tam kliknete na položku READERS vyberiete protokol a kliknete na tlač. add. Potom tam zadate požadovane údaje a readers uložíte.
dos2