Quad PIP už aj na 4k modeloch Gigablue!

Dovoľujeme si Vám oznámiť že už aj na 4k modeloch prijímačoch Quad4k a Ultra4k od firmy Gigablue je funkčná funkcia QuadPIP. Jedná sa o súbežný obraz v obraze naraz až štyroch vysielaných staníc.

 

Funkcia QuadPIP je dostupná vo forme pluginu v enigme OpenATV 6.1 . Tento plugin je však nutné doinštalovať online z feedu enigmy2.

Ako doinštalovať plugin Quad PIP?

  1. Vojdite do menu/pluginy a stlačte zelené tlačidlo na diaľkovom ovládači.
  2. Následne sa Vám načítajú skupiny pluginov pre inštaláciu z feedu enigmy. NAdídete na skupinu Extensions a stlačíte tlačidlo OK na diaľkovom ovládači.(tým sa Vám zobrazia pluginu pre inštaláciu v danej skupine).
  3.  Nadídite na plugin s označením quadpip a stlačte tlačidlo OK a následne potvrďte nainštalovanie pluginu.
  4. Po nainštalovaní reštartujte enigmu , alebo celý prijímač. Po reštarte stlačte dlho modré tlačidlo(cca3sekundy) zobrazía sa Vám nainštalované rozšírenia kde nájdete aj QuadPIP. Potvrďte tlačidlom OK voľbu Enable Quad PIP.
  5. V ďalšom kroku si musíte navoliť ktoré 4 programy sa Vám majú zobrazovať pri zobrazení quad PIP. Tie si vyberiete zo zoznamu programov keď stlačíte zelené tlačidlo(pridať) (berte do úvahy koľko máte zapojených koaxiálnych káblov do prijímača).
  6. Postupne si zvolíte všetky štyri programy.
  7. Ak po vybratí štyroch programoch stlačíte 2x tlačidlo exit tak by sa Vím mal zobraziž quadpip.Ak sa Vám nebude niektorý program zobrazovať tak nadídite naň šípkou(pokiaľ je k tomuto programu signál tak sa zobrazí.) Pokiaľ sa nezobrazí tak máte pripojený iba jeden kábel a nemáte na daný program signál.
  8. Odporúčame pre prvý krát vybrať 4programy v rámci tej istej družice a toho istého transpondéru,

Veríme že Vám článok pomôže a rozšíri možnosti Vášho prijímača Gigablue UHD quad 4k, alebo Gigablue UHD UE 4k.